CZ DE

Léčebná tělesná výchova

Měkké techniky

Dochází k uvolnění měkkých tkání (kůže, podkoží ,svalstvo, vazivo). Jedná se manuální techniku prováděnou bez masážního prostředku. Pomáhají určovat a ošetřit poruchy pohybového systému. Usnadňují provádění dalších fyzioterapeutických technik.

Skupinový léčebný tělocvik

Toto cvičení je určena pro menší skupinu pacientů, s obdobnými zdravotními problémy - problémy s páteří, klouby atd.

Individuální cvičení

Toto cvičení je určeno pro jednotlivce se zdravotními problémy - problémy s páteří, klouby atd.

Mobilizace páteře

Konaná speciálně vyškoleným pracovníkem se specializuje na funkční poruchy páteře jako celku. Jde o střídání relaxačních a mobilizačních technik.

Lymfodrenáž

Masáž lymfatického systému navodí rychlý odvod odpadních látek z buněk a mezibuněčných prostor kůže, podkoží a svalů. Výrazně se podílí na zkvalitnění vzhledu pokožky, je účinná při odstraňování celulitidy a dopomáhá k vyhlazování jizev a vrásek. Lymfodrenáž je vhodná také při léčbě migrény, bolestí hlavy, při únavě, po operacích a úrazech pohybového aparátu, výrazně pozitivně ovlivňuje léčbu otoků, chronické venózní insuficience a primárního lymfedému.

Cvičení v bazénu

Probíhá v teplé vodě a přináší uvolnění kloubů a relaxaci těla. Úlevu přináší především pacientům s degenerativním onemocněním pohybové soustavy. Před procedurou je nutná očistná sprcha a následná aklimatizace v bazénu.

Bazén

Rotoped

Jízda na rotopedu slouží k rehabilitaci a procvičení dolních končetin.