CZ DE

Lázně Kundratice

Volná pracovní místa

Nabízíme volné pracovní pozice, bližší info získáte na telefonním čísle 485 344 204 nebo emailu: info@laznekundratice.cz .

Volné pozice:

  • Fyzioterapeut/ka
  • lékař/ka
  • kuchař/ka

 

  

Lázeňská léčebna Lázně Kundratice, jedny z nestarších lázní v České republice využívají k léčbě pohybového ústrojí mimo ostatních procedur i tradiční přírodní léčivý zdroj sirnoželezitou slatinu.

Historie

Lázně Kundratice vznikly jako součást městečka Osečná roku 1881 a patří mezi jedny z nejstarších lázní v Čechách, ve kterých se používá jako přírodní léčivý zdroj slatina. Zakladatel, místní podnikatel, Josef Schwan, postavil nejprve v blízkosti bohatých rašelinišť malý domek se dvěma vanami pro rašelinové koupele. Jeho syn objekt rozšířil a otevřel rašelinové lázně. Lázeňskou léčebnu roce 1908 od vdovy Schwanové koupila obec, protože počet návštěvníků neustále vzrůstal bylo v roce 1913 rozhodnuto celé zařízení modernizovat. Lázeňské budovy dostaly nový vzhled a v roce 1914 byla postavena ozdravovna určená pro nemocné, ale i pro rekonvalescenty, zejména vojáky z první světové války. V roce 1933 byly lázně považovány za jedny z nejmodernějších v naší republice.Během druhé světové války opět léčebna sloužila potřebám armády. Po druhé světové válce se Lázně Kundratice staly součástí státního podniku Československé státní lázně, v roce 1992 byla lázeňská léčebna zprivatizována a vznikla tak akciová společnost Lázně Kundratice a.s.

Lázně Kundratice dnes

Poloha léčebny využívá příznivé klimatické podmínky Ještědského pohoří, které chrání Lázně Kundratice před studenými severovýchodními větry. Krajina kolem léčebny je bohatá na borové lesy, háje, luka a rybníky. Lázně Kundratice poskytují svým hostům procedury, které působí velice příznivě při následujících onemocněních: rheumatická arhritida, Morbus Bechtěrev, funkční poruchy páteře (blokády páteře), chronické ploténkové syndromy a stavy po operaci plotének, arthrosy, spondylosy, spondylarthrosy, porušené pohybové stereotypy, svalový rheumatismus, onemocnění svalů, šlach a povázek, a to zánětlivého, toxického i traumatického původu. Mimo tato onemocnění je možné příznivě ovlivnit i přidružená onemocnění typu hyperurikemie, vysokého krevního tlaku, ischemické choroby dolních končetin, cukrovky, a podobně.

Nosným léčebným programem jsou koupele v přírodní léčivé sirnoželezité slatině a tato léčba je podle potřeby doplňována různými typy masáží,koupelemi - perličková, meduňková, kosodřevinová, calmonal, vodoléčbou a mnoha dalšími procedurami včetně, plynopunktury. V současné době bylo podávání léčebných procedur rozšířeno o ošetření pomocí laseru a biolampy .  Dále nabízíme služby ortopedické ambulance.

Ubytování hostů je zajištěno ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím. Stravování pacientů probíhá, včetně dietního, též přímo v léčebně.

Lázně Kundratice jsou vzdáleny 20 km od města Liberce.

Personál léčebny se těší na Vaši návštěvu a přeje Vám všem, kteří si nás zvolíte za místo svého léčebného pobytu, abyste zde nalezli úlevu ve svých zdravotních potížích a abyste se rádi vraceli opět k nám do lázní pod Ještědem!

Fotogalerie

Foto lázní a okolí

...


další fotogalerie »