CZ DE

Masáže

Podvodní masáž

Procedura využívá působení teplé koupele, kdy pacient leží ve vaně, kde proudem 36 °C teplé vody a o tlaku 1-3 atmosfér dochází k intenzivní masáži trupu. Podvodní masáž je vhodná pro stavy po úrazech a operacích pohybového aparátu, revmatická a degenerativní onemocnění kloubní, choroby nervové (lumboischiadický syndrom, obrny), svalové bolesti a atrofie, chronickou zácpu.

Podvodní masáž

Reflexní (segmentová) masáž

Tato forma masáže je částečná masáž těla podél páteře, v odpovídajících zónách vazivové tkáně. Díky stimulaci kůže a svalů jsou ovlivňovány funkce vnitřních orgánů. Toto příjemné a uklidňující dráždění dosahuje okamžitých prokrvujících účinků.

Segmentová masáž je doporučována při léčení problémů ischias, při bolestech v bederních oblastech, při hlubokých svalových napětích, migrénách, dýchacích-, břišních- či trávicích problémech.

Klasická masáž - částečná

K indikaci klasické masáže patří napětí, ztuhnutí, onemocnění pohybového aparátu, jako například páteřní syndrom nebo posttraumatické změny. Působí protibolestivě, napomáhá při odstraňování otoků a bolestivých spasmů, příznivě působí i při psycho-somatických onemocněních.

  • Klasickou masáž lze provádět i po tepelném předehřátí.
  • K masáži se používají nedráždivé emulze nebo masážní olej.