CZ DE

Vodoléčba

Šlapací koupele

Pod tímto pojmem se rozumí opakované působení odlišných teplot koupele.Jak studené nebo teplé částečné koupele se doporučují u pacientů, kteří mají problémy s prokrvováním či při problémech s regulací tepla. Dále se tato procedura aplikuje při pooperačních stavech a úrazech, tak jako při problémech se slabými žilami.Začíná se teplou fází (teplota vody cca 40°C) a končí se při studenou fází (teplota vody 15°C). Působení - účinek tepla trvá déle nežli dráždivost chladu.

Skotský střik

Jde o sprchování těla silným vodním proudem - střídající se vodou teplou (38 - 42 °C) a studenou (25 - 30 °C). Procedura působí povzbudivě na oběhový systém, otužuje organizmus, snižuje krevní tlak a působí uklidňujícím účinkem.

Skotské střiky

Vířivá lázeň - dolní končetiny, horní končetiny

Jedná se o jemnou masáž, ke které dochází působením vířivé vody a to buď částečnou aplikací na horní nebo dolní končetiny nebo aplikací na celé tělo. Na stěně a dně vany jsou umístěny trysky - z některých vychází vzduch a z ostatních proud vody. Vana je napuštěna z ½ nebo ¾ vodou, o teplotě (36°C - 37°C). Koupel přispívá k lepšímu prokrvení končetin, aktivuje kožní receptory, uvolňuje ztuhlé svalstvo a klouby.

  • Indikace: pooperační a poúrazové stavy pohybového aparátu, při svalové atrofii a periferním ochrnutí, diabetes mellitus.